Drodzy Judocy,
Drodzy członkowie rodziny judo,

Znajdujemy się w dziwnym i smutnym okresie. Ze względu na dużą skalę wybuchu Covid-19 mamy teraz do czynienia z okresem niepewności i niespotykanym dotąd wyzwaniem.

Chciałbym przekazać mocne przesłanie wsparcia wszystkim osobom dotkniętym tą sytuacją, ważne jest, aby zachować zdrowie i zjednoczenie. Moje myśli są z tymi krajami, które najbardziej ucierpiały, gdzie wirus pochłonął wiele istnień ludzkich, a całe społeczeństwo żyje w izolacji.

Jak wiecie, Międzynarodowa Federacja Judo odwołała wszystkie wydarzenia do 30 kwietnia, próbując chronić interesy wszystkich zawodników, dbać o bezpieczeństwo społeczności judo i zapewnić uczciwe traktowanie wszystkich sportowców uczestniczących w kwalifikacjach olimpijskich. Nadal ciężko pracujemy, aby znaleźć najlepsze rozwiązania i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować nasze działania zgodnie z planem po upływie krytycznego okresu.

W tak trudnych czasach musimy być odporni i chronić się nawzajem. Zachęcam wszystkich do stosowania wszystkich zasad naszego sportu, dając przykład tym, którzy są wokół.

Życzę wam wszystkim, a także ludziom świata, dobrego zdrowia i silnego ducha!

źródło: Message from the IJF President