World Cup 2012 men – Praga (Czechy)

Trzynastu polskich judoków wystąpi w Pucharze Świata w Pradze (25-26 lutego). Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Krzysztofa Wiłkomirskiego w kategorii 73 kg. Wciąż walczy on o awans na igrzyska z Tomaszem Adamcem.

– Kwalifikacje na igrzyska są bezwzględne – na podstawie rankingu wystąpi tylko jeden zawodnik z danego kraju w wadze. Straciłem wcześniejszą przewagę punktową nad Tomkiem Adamcem i obecnie staram się dogonić kolegę. Jestem w bardzo trudnej sytuacji, bowiem muszę uplasować się na podium i w Pradze, i kilka tygodni później w mistrzostwach Europy w rosyjskim Czelabińsku – powiedział PAP Wiłkomirski, medalista MŚ i ME.

Oprócz Wiłkomirskiego, w czeskiej stolicy wystąpią: 60 kg – Bartłomiej Garbacik, Łukasz Smorzewski, 66 kg – Łukasz Kiełbasiński, Grzegorz Lewiński, 81 kg – Jarosław Szczepaniak, Łukasz Błach, 90 – Krzysztof Węglarz, Robert Krawczyk, 100 kg – Jakub Wójcik, Rafał Filek, +100 kg – Kacper Larem, Maciej Sarnacki.

W Pradze nie wystąpią Tomasz Kowalski (66 kg) i Janusz Wojnarowicz (+100 kg), którzy są pewni – na podstawie rankingu – startu na igrzyskach w Londynie.

źródło PAP

Posted Under
Bez kategorii
Tagged