Zarażamy naszą pasją. Wyprawa SAKURY do Grudziądza. – Brawo !!

W sobotę, 05.11.2011 Judocy SAKURY Elbląg wraz z trenerem Wojtkiem Janikiem udali się do Grudziądza. Grudziądzkie Towarzystwo Przyjaciół Downa zaprosiło naszych Judoków do zademonstrowania treningu judo. Grudziądzkie dzieci niepełnosprawne miały okazję zobaczyć JUDO w wykonaniu koleżanek i kolegów z Elbląga z takimi samymi problemami zdrowotnymi jak one. Sprawność judoków elbląskich i ich radość przy wykonywaniu ćwiczeń podniosła na duchu nie tylko dzieci ale i rodziców i działaczy grudziąckiego towarzystwa. Wszyscy przekonali się że jest szansa na inne lepsze życie dzięki JUDO, bo Judo to nie tylko sport, Judo to sposób na życie, osiągając wspaniałą sprawność fizyczną, czujemy się pewniej i śmiało wchodzimy w życie, pokonując problemy inaczej, z głową do góry !

Całemu pokazowi przyglądał się trener Judo Olimpii Grudziądz. Widział JUDO w wykonaniu zawodników Sakury, które nie różni się od Judo uprawianego przez dzieci zdrowe. Zawodnicy SAKURY Elbląg potwierdzili, że Judo jest jedno. Trenerowi z Grudziądza „błysnęły oczy”. Zobaczył szansę utworzenia Integracyjnego Judo w Grudziądzu, bowiem teraz, wszystkie dzieci niepełnosprawne chcące trenować JUDO, patrzą na Trenera Zbyszka, od którego zależy organizacja sekcji JUDO w Grudziądzu.

Będziemy dopingować trenerów z Grudziądza i zapewniamy stałą pomoc w organizacji tak szczytnego celu. Dla nas będziecie to dodatkowa motywacja w realizacji naszych planów i walką o udział polskich judoków w Olimpiadach Specjalnych.

Wycieczkę w Grudziądzu zakończyła wspaniała niespodzianka ! Zostaliśmy zaproszeni przez przyjaciół z Grudziądza na pizzę !!! Po posiłku przy wspaniałej pogodzie zwiedziliśmy grudziądzką starówkę w przyjacielskiej atmosferze.

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy powodzenia w organizacji sekcji JUDO !!!

Dziękujemy również naszemu zarządowi, który zapewnił nam autobus i pozwolił nam poznać kolejne osoby chcące prężnie działać w tak ważnej dla nas sprawie.

Towarzystwo Przyjaciół Downa: http://www.towpedegrudziadz.pl

Zapraszamy do galerii.