„Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska” – kolejne sukcesy !!!

Szanowni Państwo
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich
uprzejmie informuje, że na terenie Powiatu Ząbkowickiego jest realizowany program „Zdrowe Dzieci &€“ Zdrowa Polska”, który zorientowany jest na profilaktykę chorób cywilizacyjnych wśród naszych dzieci tj. otyłość, wady postawy, alergia itp.

Program wprowadza nowe standardy higieny i bezpieczeństwa w placówkach oświatowych – przedszkolach, szkołach oraz nowe pomoce dydaktyczne.

W ramach programu pozbywamy się głównej przyczyny alergii i wielu innych chorób dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – dywany, które używane są latami w placówkach (i często też latami nieprane),

zastępujemy specjalnymi matami, łatwymi w utrzymaniu w czystości.

Eliminujemy „siedlisko” bakterii, brudu, kurzu i roztoczy w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Pozbywamy się podłóg twardych, niebezpiecznych i zimnych na rzecz miękkich, bezpiecznych i ciepłych.

Pierwsze pilotażowe sale, które wyposażyliśmy w specjalne maty i stoliki prezentują się imponująco. Dyrekcja, wychowawcy oraz rodzice są zachwyceni, a dzieci zadowolone z miękkiej i bezpiecznej podłogi.
Dlatego zgodnie zgłoszono chęć wdrożenia programu we wszystkich przedszkolach oraz szkołach podstawowych na terenie gminy Ząbkowice Śląskie. Ogólnie z terenu Dolnego Śląska,
w ciągu zaledwie 4 miesięcy wpłynęło już 28 zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Ząbkowic Śląskich do obejrzenia naszych przedszkoli i zapoznania się z efektami naszego programu.

Szanowni Państwo, dla Was prezentujemy porównawcze testy przeprowadzone w ramach programu „Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska” w pilotażowym przedszkolu.

Test HY-RiSE do szybkiej oceny czystości powierzchni wykrywa materiały organiczne mogące być pożywką dla rozwoju drobnoustrojów; jest skutecznym narzędziem oceny jakości mycia i dezynfekcji.

Szczegóły programu „Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska”oraz opinie na jego temat znajdują się na stronie stowarzyszenia www.barys.org.

Telefon kontaktowy: Krystian Kik, 512 35 05 18

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu w sprawie programu

Kinga Grabowa

Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

www.ziemiazabkowicka.pl.

Posted Under
Bez kategorii
Tagged