Co pewien czas “uderzają” w nas informacje, które ze sportem a zwłaszcza z judo nie mają wiele wspólnego, za to noszą znamiona różnych walk politycznych.

“Wielcy” naszego judo bardzo często zapominają o tym, czym ono jest: bo nie tylko wynikiem sportowym i szarpaniem się o władzę. Judo to pewien sposób na życie – tak to nam przecież określił Jigoro Kano, dobra zabawa i fenomenalna dyscyplina sportu dla każdej grupy wiekowej.

Dlatego, spontanicznie, po wczorajszej spotkaniu z osobą, która z judo zrobiła swoją pasję, bardzo krótko zaprezentuję ją (osobę). Na pewno znajdziemy wielu takich ludzi, którzy TWORZĄ judo na różnych płaszczyznach, nie koniecznie na poziomie sportu wyczynowego. Ich praca owocuje popularyzacją naszego sportu, pozytywnym postrzeganiem judo i ludźmi z naszego kręgu. Wykonują dobrą pracę.

Mówię o Radku, prowadzi firmę judoedukacja.pl. Wszędzie szuka pomysłu na upowszechnianie judo i realizuje te pomysły. Tak jak często wpada na swoje pomysły, tak często też dzieli się zarówno nimi jak i swoją wiedzą z każdym kto chce słuchać.

Człowiek z pasją – 2 minuty Polskiego Judoki na plaży ;-)

Miejsce: Mauritus (plaża)
Cel: Wakacje
Człowiek: Radosław Gajdamakin

Nawet chwila spędzona na plaży budzi w naszym judoce instynkt edukacyjny i chęć zareklamowania judo.
Brawo Radek!

https://www.facebook.com/radek.gajdamakin/