Wspaniały sukces 18-letniego Ksawerego Ignasiaka, który został Mistrzem Europy Juniorów w kategorii -60kg. W czwartek na tatami w Pradze pokonał pięciu rywali, w tym finale Azera Turama Bayramova. 7 miejsce zajął inny reprezentant Polski Anton Kleinos.

Ksawery Ignasiak powtórzył osiągnięcie sprzed 2 lat Katarzyny Sobierajskiej (-70kg) z chorwackiego Porecza.

W Pradze polski judoka wygrał z Czarnogórcem Petarem Radoviciem, Ahmedem Mulaliciem z Bośni i Hercegowiny, w ćwierćfinale z Gruzinem Tornike Maziashvilim i w półfinale z Izraelczykiem Yamem Wolczakiem.

Pod koniec czerwca Ksawery Ignasiak triumfował w Pucharze Europy juniorów w Banja Luce, pokonując w finale Antona Kleinosa.

Dzisiaj w Pradze Anton Kleinos zwyciężył Węgra Bence Farkasa i Hiszpana Luiza Lopeza Barroso, co dało mu awans do najlepszej ósemki. W ćwierćfinale przegrał ze wspomnianym Turamem Bayramovem, a w repasażu doznał porażki z Francuzem Enzo Jeanem.

W 2019 roku Ksawery Ignasiak i Anton Kleinos startowali w ME Kadetów w Warszawie, odpowiednio w barwach polskich i ukraińskich. Ignasiak walczył także w ubiegłorocznych ME Kadetów w Rydze.

Srebrny medal wywalczył Michał Jędrzejewski w kategorii wagowej do 100 kg wygrywając 4 pojedynki, a przegrywając jeden.

źródło: PZJUDO.
Foto za zgodą EJU.