Yukimitsu Kano zmarł w wieku 87 lat. Kano był czwartym prezydentem Kodokanu i prezesem All Japan Judo Federation w latach 1980–2009. Yukimitsu był synem Risei Kano i wnukiem założyciela Judo Jigoro Kano. Służył od 1980 do 1995 roku jako prezydent Związku Judo w Azji.

Kano Yukimitsu był wnukiem Kano Jigoro, założyciela judo. Bez mistrza Jigoro Kano sport po prostu nie istniałby. W 1882 roku stworzył judo, gdy miał zaledwie 22 lata. 135 lat później judo stało się ważnym sportem olimpijskim i paraolimpijskim oraz narzędziem edukacyjnym dla młodzieży na całym świecie. Mimo nieustannej ewolucji pozostała wierna wartościom, które zdefiniował Kano.

Latem 2017 roku Międzynarodowa Federacja Judo miała zaszczyt spotkać się z Kano Yukimitsu. W tym ekskluzywnym wywiadzie przypomniał sobie wspomnienia swojego dziadka i wyjaśnił swoją własną wizję judo, ponieważ Kano Yukimitsu odegrał także ważną rolę w judo w Japonii, a także w innych częściach świata.

Pan Kano wyjaśnił, że kiedy powiedział przed swoim dziadkiem, że chce znaleźć wzór do naśladowania i stać się takim później, założyciel judo odpowiedział: „Nie powinieneś próbować być jak ktoś inny. Jesteś tym, kim jesteś. „Jest to doskonała ilustracja tego, jak judo może pomóc w budowaniu lepszych obywateli, w rozwoju lepszego społeczeństwa. Kano Jigoro nie tylko uczył teorii, upewnił się, że wszyscy rozumieją podstawy, i chciał, aby jego uczniowie wprowadzili swoje nauki w życie w społeczeństwie.

Profil Kano Yukimitsu

  • Kwiecień 1980 r. – marzec 2009 r .: czwarty prezes Kodokan, drugi prezes AJJF
  • Wrzesień 1980 – październik 1995: Prezydent Judo Union of Asia
  • Kwiecień 2009 -: Honorowy Prezydent Kodokan i AJJF

Foto: ITKJ
Tłumaczenie: Judoinside.com