1 srebrny i 3 brązowe medale zdobyli Polacy w ostatnim dniu rywalizacji indywidualnej w Mistrzostwach Europy Weteranów w judo w Opolu. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli 23 medale, w tym 7 złotych.

W sobotę po srebro sięgnął Janusz Barcikowski (Gryf Słupsk, M6, 66 kg), a po brąz Zdzisław Grochowski (AZS UW Warszawa, M5, 73 kg), Adam Górnik (M7, 81 kg) i Tadeusz Dymerski (M7, 100 kg).

Dla Tadeusza Dymerskiego ze Szczytna to trzecie podium z rzędu w ME Weteranów. Rok temu był 2. w austriackim Leibnitz (M7, +100 kg), a przed dwoma laty 3. w chorwackim Poreczu (M7, 100 kg).

Polacy uplasowali się na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej w konkurencjach indywidualnych – 7 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych. Triumfowała Rosja 62 (27 – 21 – 14) przed Niemcami 29 (11 – 8 – 10).

W niedzielę będzie szansa na poprawie bilansu. – W gronie 13 męskich drużyn są dwie nasze – w grupach TM40 (40-49 lat) i TM50 (pow. 50 lat). Wystawiamy też zespół kobiecy – poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Jarosław Wołowicz.