ME Weteranów w judo – brązowy medal Polaków

Na 3. miejscu zakończyli rywalizację polscy judocy z grupy wiekowej TM40 (40-49 lat) w Mistrzostwach Europy Weteranów w judo w Opolu.

Zespół startował w składzie: Tomasz Dyrda, Ireneusz Strychacki (obaj 66 kg), Piotr Sadowski (73 kg), Adam Poździk, Mirosław Drabik (obaj 81 kg), Zbigniew Kamiński, Jarosław Niewiadomski (obaj 90 kg), Jacek Czarkowski, Jarosław Poździk (obaj +90 kg).

– W pierwszym meczu pokonaliśmy Francję 4:1, a punkty zdobyli Sadowski, A. Poździk, Kamiński i Czarkowski. W półfinale przegraliśmy z Rosją 2:3, a swoje walki wygrali Sadowski i Czarkowski. Natomiast w spotkaniu o brąz wygraliśmy ze Szwecją 4:1, po indywidualnych zwycięstwach Sadowskiego, A. Poździka, Kamińskiego i Czarkowskiego – powiedział Adam Poździk (Flota Gdynia).

Natomiast na 5. pozycji sklasyfikowany został zespół Polski w TM50 (powyżej 50 lat), walczący w składzie: 66 kg Janusz Barcikowski, 73 kg Zdzisław Grochowski, 81 kg Adam Górnik, 90 kg Artur Cyman, +90 kg Edward Spraski.

– Z Francją I przegraliśmy 0:5, ale o 3. miejsce w Francją II pechowo 2:3. Punkty zdobyli Barcikowski i Cyman, zaś Górnik uległ na wskazania, a ja na kary – stwierdził Zdzisław Grochowski, na co dzień trener AZS UW Warszawa.

Łącznie w ME Weteranów w Opolu biało-czerwoni wywalczyli 24 medale – 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych.

—–
Biuro Prasowe ME Weteranów w judo, Opole 2012

Posted Under
Bez kategorii