15-te Mistrzostwa Świata Juniorów 2009 Francja Paryż

Mistrzostwa Świata najważniejsza impreza w roku dla juniorów i juniorek. IJF w ostatniej chwili zmieniło miejsce organizacji nie Greckie Ateny a Francuski Paryż będzie gospodarzem piętnastych Mistrzostw Świata Junior 2009 w judo.Już niedługo poznamy skład Naszej reprezentacji, trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.
Zawody odbędą się od 22 do 25 października na legendarnej hali Pierre de Coubertin Stadium.

Bilety można rezerwować telefonicznie:
(juz od 1 października)
Pre-booking na 0033-140-52-16-16 lub pocztą e-mail 2009wcjunior@ffjudo.com

Koszt biletów:
Strefa 1: 20 € / dzień lub 60 € 4 dni.
Strefa 2: 10 € / dzień lub 30 € 4 dni.

Program link:
http://www.ffjudo.com/cms/GetDoc.asp?Type=5&ID=2417&Title=INFORMATIONS.pdf

47 thoughts on “15-te Mistrzostwa Świata Juniorów 2009 Francja Paryż

 1. nie wiem czemu tak cicho tutaj ;)
  btw. Łukasz póki co 7, ale walczy w repasażach, przegrał z JPN na 10 z kar o mistrza ćwiartki
  reszta odpadła

 2. NIE KAŻDY SIĘ ZALOGOWAŁ BYŁO DUŻO PLOTEK I DOCINEK ,ALE COŚ SIĘ DZIAŁO TERAZ SĄ TYLKO TRZY MOŻE SIDEM AKTYWNYCH TROCHĘ WIĘCEJ W PORYWACH .JEST CISZA I SPOKUJ ADA GRABOWICZ PRZEGRAŁA PIERWSZĄ WALKĘ Z MISTRZYNIĄ EUROPY VAN SNIC

 3. Jak wam się w ogóle ogląda judo na próbnych nowych zasadach (całkowity brak bezpośrednich chwytów za nogi)?

  Łukasz właśnie awansował do walki o brąz! :D

 4. Właśnie teraz transmitują walkę Łukasza! :D

  EDIT: i guzik… kamera przeszła na drugą matę, trzeba zadowolić się komentarzem :/
  EDIT 2: Łukasz zdobył brązowy medal – brawo!!!

 5. Nie pokazują teraz walk kobiet (transmitują mężczyzn -73), ale wśród kobiet -57 następna walczy Polka (Agata Perenc)

  EDIT:
  Agata wygrała pierwszą walkę przez dwa waza-ari
  Zuzanna Pawlikowska również wygrała swoją pierwszą walkę (ippon)
  Niestety Piotr Płoński przegrał w swojej pierwszej walce

 6. Teraz walczy Agata, niestety zmienili akurat wtedy kamerę i pokazują inną matę :/

  EDIT:
  Agata przegrała z Japonką przez waza-ari i yuko
  Grzegorz Lewiński wygrał swoją pierwszą walkę w turnieju! (2 x yuko i waza-ari)

 7. LEWINSKI, Grzegorz (POL) bedzie walczy o finał z KURBANOVS, Arturs (LAT)

  PAWLIKOWSKA, Zuzanna (POL) o prawo walki o brąz z MAROS, Barbara (HUN)

 8. Zuzanna przegrała w repasażach i zajmuje ostatecznie siódmą lokatę, Grzegorz zaś będzie walczył o złoto z Japończykiem! Warszawiak miał wczoraj rację – Grzesiek namieszał! :D

 9. O 18:00 zaczynają się finały. Jako że Grzesiek walczy w finale to w końcu nie będą mieli wyboru i będą musieli puścić tą walkę na wizji :D Miła odmiana, bo emocje będą powodowane walką a nie czytaniem tabelki z wynikami :D

  EDIT:
  Grzesiek przegrywa w finale przez ippon i kończy konfrontację zdobywając srebrny medal – GRATULACJE!!!

 10. bravo dla grzegorza jest ciezko wygrac z japoncami ,od 55 do 73 ,same zlote medale.ale chcialbym podkreslic ,ze niema lapania za nogi ,tacy azerowie przestali prawie istniec,teraz uczmy mlodych tkzw prawidlowych i czystych zutow i bedzie dobrze .jescze raz brawa i dla lukasza i grzegorz i dla dziewczat szczegulnie dla pawlikowskiej ,zobaczymy co bedzie jutro.

 11. Luiza Czakańska i Daria Pogorzelec wygrały swoje pierwsze walki. Obie muszą wygrać jeszcze dwie walki żeby wyjść z grupy do półfinału. Błażej Mielcarek niestety przegrał w swojej pierwszej walce w turnieju.

  EDIT:
  Niestety Luiza Czakańska, Błażej Mielcarek i Jakub Zarzeczny odpadli w swoich fazach grupowych.

  Za to Daria Pogorzelec zakwalifikowała się do półfinału! W swojej walce półfinałowej zmierzy się z Francuzką co gwarantuje że tą walkę zobaczymy na żywo bo transmisja jest Francuska :P

  Trzymamy kciuki za Darię! :D

  EDIT 2:

  Daria prowadziła przez yuko, ale potem na skutek podwójnego shido wynik się wyrównał. Francuzka skontrowała ją później na yuko i taki wynik utrzymał się już do końca walki. Daria będzie walczyć o brązowy medal.

  EDIT 3:

  Daria przegrała walkę o brązowy medal i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Dzisiaj Polska bez medali, ale brawa dla wszystkich za walkę!

 12. Tomasz Domański ma szansę na złoto!!!

  Niestety Damian Nasiadko i Joanna Jaworska odpadli w fazie grupowej. Trzymamy kciuki za Tomka, medal ma pewno, oby złoty! :D

 13. Piękne judo bez czołgania i szczypania po kostkach. Niestety u nas jeszcze otk kadetów z walkami na czworakach. To bedzie ostatni „czołgany urniej”.
  Może PP Młodzików zrobić wg nowych zasad.

 14. Zgadzam się. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do zmian, uważałem je za jakieś sztuczne ograniczenie i „zubożanie” judo, ale na tych mistrzostwach było tyle pięknych ipponów i tak super się to oglądało że teraz jestem jak najbardziej za oficjalnym wprowadzeniem tych zmian do regulaminu IJF.

  1. Efekt jest widoczny. Japończycy zgarnęli cała pulę zdobywając 14 medali w tym 8 złotych! Powracamy więc do korzeni i tradycyjnych technik. W sumie oceniam zmiany bardzo pozytywnie – koniec rwaczy, windowań i siłowego, ohydnego judo.
   Pogrzebie to co prawda niejednego zawodnika, bo ukształtowany junior (nie wspominając już o seniorach) nie nauczy się na nowo judo. Ale ogólnie idzie to w bardzo dobrym kierunku i przyczyni się do podniesienia atrakcyjności.

 15. Pretorian o wynikach startujących Polaków nam zapewne dzisiaj napisze. Ja ze swojej strony chciałem podziękować Patrolowi za rzetelne relacjonowanie MŚ Juniorów – wielkie dzięki.

 16. Śląski Związek Judo ignoruje internautów – sympatyków Judo.
  Wyniki Eliminacji Regionu IV do PP Juniorów i Juniorek Młodszych nie są nigdzie publikowane. Wszystkie inne regiony udostępniają wyniki eliminacji, tylko nie Śląsk.
  Strona http://www.szjudo.pl to antyreklama Judo.

  1. Przesadzasz, tylko dwa regiony prezentują. Warszawka i Poznań, któremu serdecznie dziękuję. Szkoda, ze nie ma roczników zawodników w zestawieniu z Sobótki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *