Mistrzostwa Świata U20 2011 – Polacy bez sukcesów !

Mistrzostwa Świata juniorów i juniorek w RPA – dzień pierwszy. Bilans dzisiejszy walk naszych zawodników nie jest imponujący. Trzy porażki w pierwszych starciach, Marcin Wydrzyński (60kg) i Karolina Pieńkowska (48kg) przegrali swoje pierwsze pojedynki, a Łukasz Kiełbasiński miał wolny los. Następnie Łukasz w drugiej walce przegrywa przez decyzję sędziów 2-1 i kończy start. Jutro Polska oddaje trzy pojedynki walkowerem. Na mistrzostwa nie dotarli: Damian Szwarnowiecki, Piotr Płoński i Justyna Karpała ! Dziwi mnie bierność w działaniu organizatorów wyjazdu. Kluczowym błędem było jak zawsze, brak szybkich decyzji i działania. Czekanie że sprawy się załatwią same, doprowadziło do tego że trójka reprezentantów nie poleciała, a reszta jeszcze leci. Wyniki Polaków Pozdrawiam.

16 thoughts on “Mistrzostwa Świata U20 2011 – Polacy bez sukcesów !

 1. Nie dotarli ze względów zdrowotnych czy organizacyjnych. Jeśli to drugie to chyba jakiś żart. Nie dojechać na Mistrzostwa Świata – bez komentarza.

 2. Kolejny pokaz ignorancji, doskonale pokazujący jak „poważnie” traktuje się zawodników , trenerów i ich wieloletnią pracę……dlaczego ??? Czy ktoś nam odpowie ???

 3. Powinny polecieć głowy. To skandal.Domagamy się od PZJ rozliczenia konkretnych osób i zadośćuczynienia dla poszkodowanych zawodników,klubów i rodziców. Chyba że wizja wielkiego Judo w Polsce przedstawiana przez PZJ to pic na wodę. Ciekawe czy ktoś z PZJ wogóle się pofatyguje aby cokolwiek wyjaśnić.

 4. Zawodnicy i zawodniczka zostali wycofani z list czyli jest szansa na zwrot kasy do Związku, a dalej do klubów i uczestników. Tylko trzeba to wszystko przypilnować póki nasi działacze są na miejscu !! Pozdrawiam.

 5. Sprawa finansów związanych z tym wyjazdem to jedno, a co z zawodnikami, ich wylanym potem, calym przygotowywaniem się do tego startu? A wszystko dlatego, że za dużo niewłaściwych ludzi na decyzyjnych stanowiskach. Osoba która była odpowiedzialna za dotarcie zawodników do RPA powinna zostać zwolniona ze stanowiska. Ciekawe co zrobiłby właściciel prywtnej firmy z osobą odpowiedzialną za wysyłkę trzyletniej produkcji na export do kntrachenta w momencie gdyby swą nieudolnością doprowadziła do bankructwa? Odpowiedż może być tylko jedna… . A tak w ogóle to kto miał tą młodzież pod opieką?

 6. W związku już chyba nie ma osób odpowiedzialnych, sprawa organizacji tego wyjazdu pokazała,że zarząd to tylko grupa nieudaczników , teraz widać ich podejście do środowiska, tak złego zarządzania związkiem jeszcze w historii polskiego judo nie było, czy wiecie na ile związek jest zadłużony? Ile kasy „wisi” klubom za organizację imprez? I prawdopodobnie ta kasa jest nie do odzyskania. Ten zarząd stosuje metodę „spalonej ziemii”.Kto odpowie za systematyczny upadek polskiego judo?

 7. Zarząd PZj to „grabarze” Polskiego Judo ! Brak kompetencji, osoby z łapanki !! Na co czekacie ?? Trzeba tym panom podziekować i szybciutko wybrac nowe władze ! Co oni zrobili dla naszego judo ? Czy znacie nazwiska i zasługi dla judo panów Bojarskiego czy Proskury oraz karateki Kocha ? Nic nie robią i to jest ich największa wina !!

  1. Popieram, a tyle było nadziei związanych z objęciem przez Pana Błacha funkcji prezesa i wejściem do zarządu Pana Legienia. Poza tym Ci panowie bodajże z Wrocławia, o których piszesz, po co nam oni. Były nadzieje skończyło się na kłótniach, nieporozumieniach i regresie.
   O kongres i wybory poprosimy!!!

   1. Witam
    I proszę przedstaw swój plan działania dla PZJudo. Proszę kandyduj, na pewno Cię przyjmą. Napisz jak zamierzasz zmienić polskie judo. Co już zmieniłeś. Jak się zachowałeś. Jeżeli masz jakieś sukcesy to kandyduj, zbierz poparcie i szukaj prezesury. Ale jeżeli piszesz na forum aby się wykazać jaki jesteś elokwentny, to lepiej milcz. Prosisz o jakiś kongres, dlaczego, co się takiego stało? Relax…

 8. Wersja PZJ jest taka: SPROSTOWANIE
  (04.11.2011)

  01. 11. 2011r w związku z awaryjnym lądowaniem samolotu na lotnisku Okęcie, lotnisko zostało zamknięte. Następnego dnia, kiedy okazało się, że lotnisko będzie nadal zamknięte, przewoźnik zaoferował transport do Krakowa. Stamtąd polska ekipa miała polecieć do Frankfurtu. Jednak z powodu gęstej mgły, loty w Krakowie zostały odwołane. Zaoferowano przejazd do Katowic skąd reprezentacja miała udać się do Frankfurtu, a następnie do Amsterdamu. Jednak równocześnie przewoźnik zaznaczył, że Polacy są na liście rezerwowej do lotu z Amsterdamu do Kapsztadu. Z powodu braku gwarancji, po dogłębnym przeanalizowaniu sytuacji, troje zawodników zostało w Katowicach. Splot niekorzystnych wydarzeń i ‚siła wyższa’ przeszkodziły w realizacji planu podróży.

  Pozostawiam bez komentarza !

 9. Mydlenie oczu …bo przecież „towarzystwo krętaczy z Opola” do Afryki dotarła bez problemów . Wycieczka się udała bo dla zmyły przywlekli ze sobą kontuzjowaną zawodniczkę(+78) wiedząc o tym ,że ona i tak tam nie wystartuje . Tupet tego „towarzystwa” nie ma hamulców pomimo ,że o ich ewidentnych przekrętach mówi się już oficjalnie i coraz głośniej !!!Na szczęście PROKURATURY w OPOLU i OLSZTYNIE już działają …Tym razem Brat – Prezes nie pomoże .Czas na zwołanie KONGRESU i oczyszczenie się z krętaczy .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *