Niedopuszczanie zawodników do zawodów -Suchy Las

Witam. Chciałbym poznac Waszą opinię na temat niedopuszczania zawodników przez organizatorów zawodów judo do uczestnictwa w nich z powodu tzw. błędów proceduralnych przy zgłaszaniu ekip. Przykładem niech będą ostatnie zawody (17-18.03) w Suchym Lesie gdzie organizatorzy nie dopuścili do startu zawodników z kilku ekip pomimo, że były one wcześniej zgłoszone mailowo w sekretariacie zawodów ale nie przez PZJ. Moim zdaniem organizatorzy w Suchym Lesie zapomnieli dla kogo tak naprawdę organizowane są te zawody. Przyko było patrzec na dzieciaki, które jechały nierzadko kilkaset kilometrów i tuż po przyjeździe do Poznania od razu musiały ze spuszczonymi głowami opuścic to „gościnne” miasto.

14 thoughts on “Niedopuszczanie zawodników do zawodów -Suchy Las

 1. Tylko współczuć ” dzieciakom ” i rodzicom takich trenerów !!!
  Oficjalny PP – procedury zgłaszania są jasne.

 2. Ranga oficjalnego turnieju PZJ
  narzuca pewne standary, jak choćby oficjalne zgłosznia
  weryfikacja itp. jak na Pucharach. Zatem zabrakło wyobraźni u trenera zgłaszajacego, że taka oficjalna formuła ma swój uboczny skutek, bo wymaga przestrzegania terminów i procedury zgłaszania.
  Szkoda dzieci, ale zawinili dorośli.

 3. Właśnie o takim podejściu piszę: ludziom pokroju ObSeRwAtOr-a nie mieści się w głowie, że procedury powinny byc na planie piątym lub nawet dziesiątym, natomiast na pierwszym zawsze powinien byc zawodnik.
  Cała Europa i Świat idą w takim właśnie „zawodniczym” kierunku:
  -przyjeżdżasz na zawody w dniu ich przeprowadzania,
  -okazujesz swoje „dokumenty”,
  -płacisz wpisowe,
  -jesteś na liście startowej

  …a to co pisze o procedurach ObSeRwAtOr może doprowadzic nas kiedyś do sytuacji, że polskich zawodników na zawody judo w Polsce będzie mógł zgłosic jedynie Prezydent RP przez polską ambasadę w Tokio.

  1. Rozumiem że jesteś rodzicem niedopuszczonego do zawodów ” dzieciaka”. Szczerze Ci współczuję. Jeszcze raz powiem , zaistniała sytuacja wynika z winy trenera, i tam musisz szukać wyjaśnienia problemu. Piszesz że…Cała Europa i Świat idą w takim…. i masz rację. Ale dotyczy to tylko i wyłącznie zawodów towarzyskich. I takimi zawodami był turniej w Suchym Lesie, ale rok temu. W tym roku jest to I Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików i obowiązują go inne reguły określone w Komunikacie https://www.google.pl/search?q=1331211982_komunikat+opp+m%C5%82odzik%C3%B3w-czek.docx&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a . Proponuję też lekturę na stronie PZJ : PROCEDURA KWALIFIKACJI DO ZAWODÓW MIĘDZYNARODOWYCH – https://www.google.pl/search?q=PROCEDURA+KWALIFIKACJI+DO+ZAWOD%C3%93W+MI%C4%98DZYNARODOWYCH+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a .

  2. Nie byłem w Suchym Lesie, ale regularnie odwiedzam różne turnieje w tym i zagraniczne. Profesionalizm wymaga od organizatora wcześniejszych zgłoszeń zawodników. To pozwala sprawnie, a wiec również z myślą o samych zawodnikach przeprowadzić turniej. Sam przyjazd to jedynie potwierdzenie wagi zgłoszonej wcześniej. Niektórzy organizatorzy dopuszczają późne zgłoszenie za podwójne wpisowe, a zmiana wagi względem zgłoszonej również kosztuje dodatkowo. Zatem pretensje są uzasadnione, ale do własnego klubu i braku profesionalizmu w działaniu, nic nowego, tylko trochę inaczej niż w funny judo.

   „cała Europa i Świat” idą wprost w przeciwnym kierunku.

 4. Najsmutniejsze jest to, że tam -w Suchym Lesie zabrakło minimum dobrej woli organizatorów żeby dopuścić wszystkich, którzy przyjechali. Sam jestem z Poznania i było mi po prostu wstyd za to co zobaczyłem na -a właściwie przed tymi zawodami.

 5. Witam, nie ma zgody na takie przedstawianie problemu i braku kompetencji tych trenerów którzy zawalili start swoich podopiecznych, komunikat i pełna informacja były na tyle wcześnie podane do wiadomości że można było to załatwić bez problemowo. Cały czas jest mowa o braku organizacji przeciąganiu w nieskończoność otwarcia i tak dalej a tu chyba po raz pierwszy wszystko organizacyjnie zapięte na ostatni guzik i za to należy się organizatorowi pochwała a to że ktoś jest leń no cóż może następnym razem będzie się bardziej starał, pozdrowionka

 6. Z tego co wiem to chodzi o zawodników z Grudziądza. Sam byłem zdziwiony bo nie widziałem ich na listach. Ktoś nawalił. Obawiam się, że to klub. Na stronie PZJudo był komunikat i zasady. Proste, jasne. Organizator nie może robić wyjątków..

 7. Też jestem rodzicem i byłym zawodnikiem- moja córka brała udział w tym turnieju. Nasz trener zawsze bardzo starannie pilnuje wszelkich procedur i logistycznie podchodzi do wszystkich wyjazdów. A tu jechali i U11 i U13, młodzicy i U17.Pilnował wszystkich spraw, transport, noclegi, licencje dla młodzików, badania, przypominał, zeby wszyscy mieli legitymacje szkolne itp. Sam nie był na turnieju, bo był w tym czasie z seniorkami w Kątach Wrocławskich na Pucharze Polski, ale przygotował wszystko tak, żeby osoba, która pojechała z dzieciakami do Suchego Lasu nie miała problemów. W turnieju, w którym bierze udział ponad 800 zawodników, musi być dyscyplina i porzadek! A trener to dzisiaj nie tylko trener, ale powinien być również dobrym organizatorem, menagerem, a co najważniejsze wychowawcą tych mlodych ludzi i dawać dobry przykład swoją postawą, solidnością i odpowiedzialnością.

 8. także uważam, ze gdyby nie było regulaminów i konkretnych zobowiązań nałożonych na trenerów, to mielibyśmy wolną amerykankę. po to wcześniej organizator podał wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji, żeby wiedzieć, ilu jest zawodników, ile mat ułożyć, jak wszystko ogarnąć. To tylko i wyłącznie wina trenera, że nie dopilnował sprawy. Szkoda dzieciaków, trener już pewnie nie popełni podobnego błędu.
  Co do organizacji turnieju jestem bardzo zadowolony, duża ilość ekipy pomocniczej, dzięki czemu był ład i porządek. Powoli także ‚uczyło’ się trenerów, żeby nie wchodzili na ‚strefie zamkniętą’ przeznaczoną dla sędziów i organizatorów a tym bardziej żeby z tej strefy nie pomagali swoim zawodnikom – od tego jest druga strona, wśród kibiców.

 9. A ja uważam, że powinni zostać dopuszczeni wszyscy, którzy przyjechali. Po co rzucać kłody pod nogi tam, gdzie ich być nie powinno? A odsyłanie zawodników do domu (szczególnie dzieci) jest po prostu nie fair. Wstyd panowie organizatorzy, wstyd…

 10. Wstyd to nie przestrzegać regulaminów i przepisów,czas na zmiany w myśleniu , skoro był komunikat o logowaniu przez Internet to trzeba było poprosić zawodników panie trenerze , na pewno by to zrobili. Tłumaczenie na forum jest nie na miejscu, raczej powinien pan panie trenerze tłumaczyć się przed rodzicami z niedopełnienia obowiązku, jaki na panu spoczywał.Wyjątek przy zgłaszaniu , potem w następnych sytuacjach to nic dobrego brak poszanowania przepisów prowadzi do chaosu i anarchii .

 11. Panie „kosiarz ” -forum jest właśnie miejscem do wyrażania opinii i wymiany poglądów a nie na miejscu to jest odbieranie komukolwiek prawa do zabierania głosu w dyskusji…
  Chaos i anarchia to mocne słowa jednak w tej sytuacji wywołuja jedynie uśmiech politowania na twarzy. Obwarowywanie wszystkiego i wszystkich przymusem biurokratycznym sprowadzi nas w końcu do absurdalnych sytuacji rodem z czasów PRL-u. Zgadzam się zatem panie „kosiarzu”, że czas na zmiany w myśleniu ale raczej w drugą stronę…

  „adi” -dzięki za słowa poparcia. Dostęp do pięknego sportu jakim jest judo, powinno się maksymalnie ułatwiac (szczególnie młodzieży) a nie jak organizatorzy w Suchym Lesie -utrudniac, zniechęcac,odysłac. Wystarczy minimum dobrej woli i uśmiech na twarzy. Tego u Was zabrakło panowie organizatorzy i tylko przez to nie wszystko było u Was tak wspaniałe jak byście chcieli, oj nie wszystko… Teraz jest czs na refleksję, wyciąganie wniosków -może następnym razem warto się będzie panowie organizatorzy zastanowic i wybrac inną drogę -tą „łagodną”…

 12. hallo,birdy”nie dramatyzuj,sądząc po wspominkach o PRL pamiętasz tamte czasy(młodzi ludzie nie znają tego)mówiąc o zmianie myślenia,chodziło mi że czas zacząć przestrzegać norm(zauważ, że nie ożyłem słowa anarchia, które znaczy tyle samo co samowola i dezorganizacja, a przecież każde zawody odbywają się na podstawie jakiś regulaminów. Jeżeli widziałeś to o czym piszesz to trzeba było iść do Kierownika Zawodów, (a tak na marginesie popytałem trochę i chodziło nie o kilka ekip, a o 1 ekipę)jak widzę to nikt prawa do głosu nikomu nie zabiera skoro możemy sobie pogawędzić,upieram się ,że przestrzeganie norm i przepisów jest OK , życzę zmian w myśleniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *