Women World Cup Warsaw 2008

Word Cup Women - Warsaw 2008Warszawski turniej był przedostatnią kwalifikacją europejskich judoków do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Ostatnią będą kwietniowe mistrzostwa Europy w Lizbonie. W Warszawie startowało 199 zawodniczek z 41 krajów, w tym 23-osobowa ekipa polska.

Poniżej wyniki turnieju podane za Polskim Związkiem Judo.

women, weight: -48kg – 30 competitors
place name country
1. Bermoy Yanet Cuba
2. Dumitru Alina Alexandra Romania
3. Baschin Michaela Germany
3. Wu Shugen China
5. Bogdanova Liudmila Russia
5. Lusnikova Ludmyla Ukraine
7. Blanco Oiana Spain
7. Hormigo Ana Portugal
women, weight: -52kg – 32 competitors
place name country
1. Kharitonova Anna Russia
2. Sundberg Jaana Finland
3. Kuzyutina Natalia Russia
3. Mestre Yanelis Cuba
5. Cabaj Monika Poland
5. Singleton Georgina Great Britain
7. Chytra Lucie Czech Republic
7. Hukuda Strubreiter Fabiane Mayumi Austria
women, weight: -57kg – 34 competitors
place name country
1. Gravenstijn Deborah Netherlands
2. Fernandez Isabel Spain
3. Harel Barbara France
3. Ribout Morgane France
5. Bielak Malgorzata Poland
5. Yukhareva Natalia Russia
7. Dzukic Vesna Slovenia
7. Goeldi Lena Switzerland
women, weight: -63kg – 36 competitors
place name country
1. Hernandez Anaisis Cuba
2. Malzahn Claudia Germany
3. Henry Virginie France
3. Payet Emmanuelle France
5. Alvarez Sara Spain
5. Miskovic Marijana Croatia
7. Joo Abigel Hungary
7. Sayko Olena Ukraine
women, weight: -70kg – 28 competitors
place name country
1. Aguiar Da Silva Mayra Brazil
2. Dou Shumei China
3. Iglesias Leire Spain
3. Scapin Ylenia Italy
5. Blanco Cecilia Spain
5. Jacques Catherine Belgium
7. Pilocik Katarzyna Poland
7. Sraka Rasa Slovenia
women, weight: -78kg – 26 competitors
place name country
1. Liu Xia China
2. Laborde Yurisel Cuba
3. Pryshchepa Maryna Ukraine
3. San Miguel Esther Spain
5. Louette Lucie France
5. Silva Edinanci Brazil
7. Mentouopou Geraldine France
7. Wrobel Katarzyna Poland
women, weight: +78kg – 19 competitors
place name country
1. Yuan Hua China
2. Bisseni Eva France
3. Beinroth Katrin Germany
3. Mathe Ketty France
5. Uilenhoed Carola Netherlands
5. Zambotti Vanessa Mexico
7. Ortiz Idalis Cuba
7. Sadkowska Urszula Poland


Medal Classification

Lp country gold silver bronze
1 China 2 1 1
2 Cuba 2 1 1
3 Russia 1 0 1
4 Brazil 1 0 0
5 Netherlands 1 0 0
6 France 0 1 5
7 Germany 0 1 2
8 Spain 0 1 2
9 Finland 0 1 0
10 Romania 0 1 0
11 Italy 0 0 1
12 Ukraine 0 0 1
Posted Under
Bez kategorii