Polscy judocy w drodze do Japonii

Judo JaponiaWczoraj odleciała do Japonii dwunastoosobowa ekipa polskich judoków. Polacy udali się do ojczyzny judo na treningi, wezmą też udział w zawodach, w tym w słynnym turnieju Jigoro Kano.
Do Japonii odlecieli: Ewa Konieczny (Czarni Bytom), Inga Kołodziej (Gwardia Warszawa), Agata Ozdoba (AZS Opole), Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice), Beata Raińczuk (Czarni Bytom) i Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn) oraz Tomasz Kowalski (AZS Opole), Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa), Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), Robert Krawczyk, Przemysław Matyjaszek i Janusz Wojnarowicz (wszyscy Czarni Bytom).

“W Japonii weźmiemy udział w zgrupowaniu treningowym, a także w dwóch turniejach, w tym im. Jigoro Kano, a także w drużynowym w Ehimie. W turnieju im. Kano po raz pierwszy wystąpią kobiety. Do kraju wracamy 21 grudnia” – powiedział trener kadry judoczek, Jerzy Dodzian.
W wyprawie do Japonii ponadto ekipie towarzyszą trenerzy – Bogusław Tyl i prowadzący reprezentację judoków, Marian Tałaj. Turniej im. Jigoro Kano zostanie rozegrany w Tokio w dniach 7-9. grudnia.

Pobyt w Japonii wchodzi m.in. w program przygotowań polskich judoków do przyszłorocznych turniejów kwalifikacyjnych do olimpiady w Pekinie oraz do samych igrzysk, w których prawo startu wywalczył już sobie Robert Krawczyk.

W przyszłym roku punkty kwalifikacyjne będzie można zdobyć w pięciu turniejach: kobiety – w Sofii, Paryżu (to turniej o Super Puchar Świata), Budapeszcie, Hamburgu (Super Puchar) i w Warszawie; mężczyźni – w Tbilisi, Paryżu, Leonding, Hamburgu i w Pradze. Kwalifikacje olimpijskie zakończą kwietniowe mistrzostwa Europy w Lizbonie.

PAP /03.12.2007 13:50

Posted Under
Bez kategorii