Wyniki Drużynowego Pucharu Polski Województw

W dniu dzisiejszym na Hali Judo klubu Czarni „Bytom” odbył się Drużynowy Puchar Polski Województw Młodzików i Młodziczek 2011. Turniej ten odbył się dzięki i z środków klubu Czarni „Bytom” i SZJudo. Trzy ekipy w chłopcach i cztery w dziewczynach to wszystko na co stać było wojewódzkie kadry młodych judoków i judoczek !! To strzał w kolano młodego Judo ! Turniej zorganizowany na piątkę, brak innych ekip to jest krzywdzące dla tych młodych judoków i judoczek ! Dlaczego tak mało ? Gdzie ekipy z Warszawy i Trójmiasta i inne ?
Wśród dziewcząt i chłopaków pierwsze miejsce zajęła drużyna Śląska. Poniżej szczegółowe wyniki meczów źródło: judobytom.pl.

MŁODZICY

1. ŚLASK
2. DOLNYOSLĄSKIE
3. MAŁOPOLSKA

WYNIKI MECZÓW

ŚLĄSK – DOLNOŚLASKIE 8 : 2 MAŁE PUNKTY 75 17
DOLNOŚLASKIE – MAŁOPOLSKIE 5 : 4 MAŁE PUNKTY 37 : 35
MAŁOPOLSKIE – ŚLĄSK 3 : 7 MAŁE PUNKTY 52 : 30

MŁODZICZKI

1. ŚLASK
2. MAŁOPOLSKA
3. DOLNYŚLĄSK
4. WARMIŃSKO MAZURSKIE

WYNIKI MECZÓW

ŚLĄSK – WARMIŃSKO – MAZURSKIE 8 : 1 MAŁE PUNKTY 80 : 10
WARMIŃSKO – MAZURSKIE – MAŁOPOLSKIE 2 : 6 MAŁE PUNKTY 20 : 60
DOLNY ŚLĄSK – MAŁOPOLSKIE 2 : 5 MAŁE PUNKTY 20 : 50
ŚLĄSK – MAŁOPOLSKA 6 : 3 MAŁE PUNKTY 57 : 30
DOLNY ŚLĄSK – WARMIŃSKO – MAZURSKIE 7 : 2 MAŁE PUNKTY 70 : 20
DOLNY ŚLĄSK – ŚLĄSK 4 : 5 MAŁE PUNKTY 40 : 40

8 thoughts on “Wyniki Drużynowego Pucharu Polski Województw

 1. cyt. „Trzy ekipy w chłopcach i cztery w dziewczynach to wszystko na co stać było wojewódzkie kadry młodych judoków i judoczek !! To strzał w kolano młodego Judo ! Turniej zorganizowany na piątkę, brak innych ekip to jest krzywdzące dla tych młodych judoków i judoczek ! Dlaczego tak mało ? Gdzie ekipy z Warszawy i Trójmiasta i inne ?”
  A czyją decyzją była zmiana terminu na 10.12?. Kiedy ta zmiana nastąpiła? I kto strzelił w kolano? I po co?

 2. Byłem w trakcie dyskusji o zmianach terminu na 10.12. Argumenty były i za i przeciw takiej decyzji. Za odwołaniem pierwszego terminu była wiekszość. Jedyny argumanent przeciw to były pieniądze, nie czas i miejsce !! Z drugiej strony wiem że ekipa z Trójmiasta pojechała do Francji więc pieniądze były. Z Warszawy czy Łodzi też nie problem jest przyjechać prosto na wagę do Bytomia. Jakby ktoś chciał to i wagę można byłoby przesunąć do 12 godz. Stracili młodzi judocy którzy ciężko pracują cały rok, a przez decyzję kogoś stracili ten fantastyczny turniej jakim są zawody drużyn tak inne niż turnieje indywidualne. Pozdrawiam

  1. Odpowiedź OZJudo w Łodzi w sprawie „nieudziału” reprezentacji Województwa Łódzkiego w drużynowym PPM

   „OZJudo w br. nie koordynował startów w grupie wiekowej młodzika kobiet i mężczyzn, gdyż:
   – w kat. Młodziczek trenerzy KW stwierdzili, że brak jest wystarczającej ilości dziewcząt aby mogła zostać skompletowana drużyna;
   – w kat. Młodzików w czasie kompletowania przez trenerów KW drużyny, na pięć dni przed startem część zawodników, która była uwzględniona w składzie reprezentacji województwa została wycofana przez swoje kluby.”

   Przegląd MMM http://judo.federacjasportu.pl/pliki/wyniki/2011/mmm11.xls
   i PPM http://www.judobytom.pl/node/67
   przeczy odpowiedzi OZJ w Łodzi w aspekcie niemożliwości skompletowania drużyny młodziczek. A jest jeszcze kilka młodziczek, które nie startowały w w/w zawodach.

   Wycofanie zawodników przez kluby spowodowane było … no właśnie – czym ? Wieść gminna niesie: pojawieniem się (z zaskoczenia) aspektu finansowego – oczekiwanym sfinansowaniem (całkiem słuszna kwota) startu ze środków własnych zawodnika/klubu – co nie znalazło się w odpowiedzi OZJ (jak i wiele innych informacji z zapytania).

   Ocenę intencji i samej odpowiedzi pozostawiam czytającym.

   Dla pełnego obrazu sytuacji – wyżej przytoczone odpowiedzi OZJ w Łodzi są wynikiem zapytania:

   „Czy Okręgowy Związek Judo w Łodzi koordynuje lub organizuje start reprezentacji województwa w Drużynowym Pucharze Polski w kategorii wiekowej młodzik/młodziczka? Jeśli OZ Judo w Łodzi organizuje (koordynuje start) proszę o podanie szczegółów (lista powołanych, skład trenerski, logistyka i jej koszty, kto finansuje itd.). Jeśli OZ Judo w Łodzi nie organizuje (nie koordynuje) startu proszę o podanie podstaw takiej decyzji.”

 3. a moim zdaniem to zmiana terminu , a jeszcze bardziej czas ogłoszenia tej zmiany był powodem, dla którego zabrakło młodzików przynajmniej z Pomorskiego ( Trójmiasto, ale też np. Słupsk).
  I będę się upierał przy tym, że to zmiana terminu spowodowała brak judoków z Pomorskiego. Jeżeli kogoś winić za brak ekip, którym nie odpowiadał drugi termin, to raczej tych , ktorzy ten termin zmienili.
  Szkoda że tak się stało, ale wiadomo że jeszcze się taki nie narodził co by…. .
  Część ekipy z Trójmiasta pojechała do Francji . I co z tego?. Skoro to była ich decyzja. I nie wydaje mi się żeby komukolwiek musieli się z tej decyzji tłumaczyć, albo kogolwiek pytać o zgodę. A co jeżeli ten wyjazd mieli zaplanowany przed zmianą terminu drużynówki?
  Natomiast stwierdzenia typu, że to strzał w kolano w młodego judo są co najmniej na wyrost, a w sytuacji zmiany terminu całkowicie nieuzasadnione.
  Brzmi to jak „kto nie znami ten przeciwko nam”. Nie wszystko jest albo czarne ( bez podtekstów :) )albo białe. Nasza racja jest lepsza niż wasza racja.
  Pozdrawiam
  Gratulacje ( szczere) dla zwycięzców.

 4. Wrocław 2009:
  CHŁOPCY
  1.woj. Śląskie
  2.woj. Dolnośląskie
  3.woj. Łódzkie

  DZIEWCZĘTA
  1.woj. Śląskie II
  2.woj. Śląskie I
  3.wje. Dolnośląskie

  Sobótka 2010
  (trzy województwa młodzicy i dwa młodziczki)

  Bytom 2011
  Trzy ekipy w chłopcach i cztery w dziewczynach (rekordowa frekwencja)

  Panowie! czas wyciągnąć wnioski!
  tak, żeby w przyszłym roku po raz kolejny nie strzelać w kolano co bedzie „krzywdzące dla tych młodych judoków i judoczek !”

 5. Faktycznie raz podanego terminu nie powinno się zmieniać, bo potem do imprez mistrzowskich dopasowuje się turnieje towarzyskie, a tych w grudniu jest mnóstwo dla tej grupy wiekowej, ale nie zmienia to faktu,że zainteresowanie jest, co roku, bardzo małe, może należałoby się zastanowić czy warto taką imprezę rozgrywać pod szyldem Pucharu Polski, niska frekfencja dewaluuje rangę imprezy, lub przyjeżdżają ekipy klubowe pod szyldem województwa, jak w tym roku dziewczęta z warmińsko-mazurskiego, były z jakiegoś klubiku z Ostródy,trochę im brakowało do poziomu Pucharu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *